امضای دو تفاهمنامۀ همکاری میان وزارت صنعت وتجارت و پوهنتون های خصوصی رابعه بلخی و ادراک


پنجشنبه ۲۳ دلو ۱۳۹۹دو تفاهمنامۀ همکاری های علمی- کاربردی میان وزارت صنعت و تجارت و پوهنتون های خصوصی رابعۀ بلخی و ادراک در مراسمی با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت وتجارت، پوهنوال دوکتورعبدالمتین ادراک رییس پوهنتون ادراک و محمدظاهر زارع رییس دانشگاه رابعۀ بلخی در سالون کنفرانس های عبدالمجید زابلی این وزارت به امضا رسید.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت گفت که امضای این دو تفاهمنامه، گام ارزنده در زمینۀ ارتقای ظرفیت و آموزش کارمندان این وزارت در عرصه های مختلف کاری آنان و جلب و جذب فارغان دانشگاه های دولتی و خصوصی در وزارت صنعت و تجارت می باشد.
آقای غوریانی همچنین از روسای دانشگاه های ادراک و رابعۀ بلخی خواست که در زمینه های مختلف صنعت و تجارت رشته های جدیدی را در پوهنتون های شان ایجاد نمایند تا در آینده نیروی کار مورد نیاز نهادهای دولتی و سکتور خصوصی از طریق دانشگاه های خود افغانستان تامین شود.
از سوی دیگر هم روسای پوهنتون های رابعۀ بلخی و ادراک با قدردانی از اقدام نیک وزارت صنعت و تجارت در زمینه ی امضای تفاهم نامه های علمی- کاربردی، بر دوام همکاری ها و عملی شدن مفادات متن تفاهمنامه تاکید کردند.
برمبنای این تفاهمنامه ها همکاری وزارت صنعت و تجارت ودانشگاه های رابعۀ بلخی و ادراک در زمینه های شناسایی تجارت‌های نوآغاز، شناسایی مفکوره‌های خلاق و کارآفرین، برگزاری برنامه‌های رقابتی میان محصلین مکاتب، انستیتیوت‌های مسلکی و پوهنتون‌هایی که دارای دیپارتمنت‌های تجارت و کارآفرینی می‌باشند، ارتقای ظرفیت محصلین در بخش تجارت‌های نوآغازو نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی و آغاز تجارت در کشور آغاز می گردد.
در پایان مراسم امضای این تفاهمنامه ها، رهبری وزارت صنعت وتجارت و پوهنتون های رابعۀ بلخی و ادراک بر تعهد همکاری دوجانبه و فراهم آوری زمینه های آموزشی در میان نهادهای شان تاکید کردند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *