دیدار وزیر صنعت و تجارت با وزیر صنعت و تکنالوژی نو جمهوری تاجیکستان


نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان با هیأت همراه شان با محترم شیرعلی کبیر وزیر صنعت و تکنالوژی نو جمهوری تاجیکستان دیدار و روی همکاری های مشترک در زمینه های رشد صنایع و توسعه ی تجارت- ترانزیت افغانستان- تاجیکستان بحث و تبادل نظر کردند.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت ضمن قدردانی از میزبانی و دعوت آقای شیر علی کبیر، روابط دو کشور را دیرینه و دوستانه توصیف کرده بیان داشت که تاریخ این دو کشور بر مبنای دوستی، صمیمت و صداقت استوار بوده است.
آقای غوریانی از پیشرفت های صنعت و افزایش کارخانه های صنعتی افغانستان به وزیر صنعت و تکنالوژی نو جمهوری تاجیکستان معلومات ارایه کرده و اظهار نمود که این کشور حاضر است تا در زمینه ی صنعت با صنعت کاران و سرمایه گذاران تاجیکستانی‌ کار و فعالیت مشترک نماید.
در این ملاقات همچنین در مورد ترتیب یک نقشه ی راه مشخص جهت بهبود تجارت دوجانبه و میکانیزم تطبیق آن برای حل مشکلات صنعت کاران و تاجران دو کشور، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
محترم شیرعلی کبیر وزیر صنعت و تکنالوژی نو جمهوری تاجیکستان، سفر جناب وزیر صنعت و تجارت افغانستان و هیات همراه شان را در زمینه سازی تغییر مثبت در روابط تجارتی و افزایش همکاری ها میان این دو کشور ارزیابی نمود.
در پایان این دیدار هر دوجانب به هدف افزایش همکاری های اقتصادی، صنعتی و تجارتی- ترانزیتی میان دو کشور، وعده ی همکاری سپردند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *