دیدار وزیر صنعت و تجارت با گروه سرمایه گذاران کشور چین در افغانستان


نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم یو مینگ هوی رئیس گروه سرمایه گذاران کشور چین در افغانستان و اعضای این گروه در دفتر کارش دیدار و روی همکاری های مشترک به هدف سرمایه گذاری در کشور بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار محترم یو مینگ هوی علاقمندی سرمایه گذاران کشورش را در سکتورهای مختلف با سرمایه گذاران افغان بیان داشتند.
آقا هوی گفت که هم اکنون این گروه یک کارخانه تولید انواع مختلف کیبل های برق را در پارک صنعتی پلچرخی احداث کرده که در عرصه تولید کیبل های برق عملا فعالیت دارد.
رییس گروه همچنین افزود که آنان در در حال احداث کارخانه های مشترک با سرمایه گذاران افغانی در تولید رنگ و بسته بندی میوه خشک و سبزیجات در پارک های صنعتی افغانستان می باشند.
آقای هوی همچنین گفت که گروه سرمایه گذاران کشور چین در آینده نزدیک ۵۰ کارخانه تولیدی را در سکتورهای مختلف در پارک های صنعتی افغانستان به طور مشترک با صنعت کاران افغانی احداث می نمایند.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت ضمن استقبال از از آغاز سرمایه گذاری سرمایه گذاران کشور چین در افغانستان گفت که این وزارت تسهیلات لازم برای سرمایه گذاری شما در تمامی عرصه ها فراهم می کند.
آقای غوریانی از گروه سرمایه گذاران کشور چین در افغانستان خواست که تاجران افغان را در بازاریابی به محصولات کشور به خصوص سنگ مرمر، میوه جات خشک و تازه، سبزی جات، زعفران و جلغوزه در کشورشان همکاری نمایند.
در ختم این دیدار هر دو جانب وعده همکاری در گسترش سرمایه گذاری مشترک میان سرمایه گذاران دو کشور و بازاریابی به محصولات تولیدی افغانستان در کشور چین را سپردند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *