موافقتنامه همکاری های دوجانبه گمرکی میان افغانستان و پاکستان به امضاء رسید


موافقتنامه همکاری های دوجانبه گمرکی میان گمرکات افغانستان و بورد گمرکات پاکستان با حضور داشت محترم نثاراحمد غوریانی نامزد وزیر و سرپرست وزارت صنعت وتجارت و نمایندگان سکتور خصوصی افغانستان به منظور بهبود روابط گمرکی میان دو کشور در شهر اسلام آباد پاکستان به امضاء رسید.
در مراسم امضای این موافقتنامه محترم نثاراحمد غوریانی ۲۱ مورد از مشکلات تاجران افغان را که بخش عمده آن مروبط گمرکات پاکستان می شود، با رهبری بورد گمرکات آن کشور شریک ساخته و خواهان همکاری آنان در حل این مشکلات گردید.
بررسی و اسکن صد فیصدی اموال تجار افغان بصورت فزیکی و اسکن الکترونیکی، نبود سیستم (WEBOC)برای ترخیص اجناس در بندر کراچی و بندر غلام خان و انگور اده، ترخیص قسمی در گذرگاه تورخم، ارزش گمرکی و به تعویق اجرا کردن بازبرداخت تادیات، واحد پولی (محصول گمرکی)، کارشکنی و تاخیر در اجرای اسناد در گذرگاه کراچی, از بخش های ۲۱ مورد مشکلاتی است که آقای غوریانی با جانب بورد گمرکات پاکستان مطرح کردند.
هئیت رهبری بورد گمرکات پاکستان به هیئت دولتی و سکتور خصوصی افغاستان وعده سپردند که روی حل مشکلات کار کرده و در راستای بهبود روابط گمرکی میان دو کشور تلاش مینمایند.
بربنیاد این موافقتنامه همکاری ها میان گمرکات افغانستان و پاکستان در زمینه هایی ارسال معلومات محموله قبل از رسیدن آن به گمرک مقصد، تبادله ارقام و معلومات گمرکی، تبادله تجارب هر دو طرف در راستای بهبود همکاری های گمرکی و ارتقای ظرفیت آغاز میشود.

خبریمصاحبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *