نشست مجمع تجارتی سرمایه‌گذاری پاکستان – افغانستان ۲۰۲۰ برگزار شد


نشست مجمع تجارتی سرمایه‌گذاری پاکستان – افغانستان ۲۰۲۰ با اشتراک محترم عمران خان نخست وزیر جمهوری اسلامی پاکستان، محترم میررحمان رحمانی رئیس مجلس نمایندگان جمهوری اسلامی افغانستان، محترم نثاراحمد غوریانی سرپرست وزارت صنعت و تجارت کشور، محترم محمدعمر داوودزی نماینده‌ی خاص رئیس جمهور در امورپاکستان و نمایندگان تجار دوکشور در شهر اسلام‌آباد پاکستان به منظور گسترش سطح همکاری‌های تجارتی – ترانزیتی میان دوکشور برگزار گردید.
در این نشست محترم عمران خان با تأکید بر حل مشکلات تجارتی – ترانزیتی میان دو کشور گفت: هم اکنون زمینه‌ی گسترش همکاری‌های تجارتی – ترانزیتی پاکستان افغانستان از هر زمان دیگر بیشتر مساعد گردیده و باید از فُرصت بدست آمده استفاده‌ی خوبی صورت گیرد.
از سوی هم محترم میررحمان رحمانی اظهار داشت: تقویت روابط‌ تجارتی میان دوکشور به نفع اقتصاد این کشورها می باشد.
در همین حال محترم نثاراحمد غوریانی که در رأس یک هئیت بلند پایه به هدف اشتراک در این نشست به پاکستان سفر کرده است، می گوید: برگزاری این مجمع باعث می‌شود تا مقامات دولت جمهوری اسلامی افغانستان و کشور دوست پاکستان از طریق گفت‌وگو، نگرانی‌های سرمایه‌گذاران و بازرگانان دوکشور را بر طرف و سطح روابط ‌تجارتی را بیشتر از گذشته افزایش دهند.
آقای غوریانی افزود: «ما در افغانستان فُرصت ایجاد سرمایه‌گذاری‌های زیادی را در بخش‌های مختلف داریم که یکی از آنها امیدواری‌ها برای اجرای موفقانه‌ی پروژه‌ی تاپی است که ترکمنستان، افغانستان، پاکستان و هندوستان از طریق پایپ‌لاین گاز به هم وصل می‌کند.
سرپرست وزارت صنعت و تجارت با اشاره به نقش کشور در تجارت – ترانزیت منطقه‌ای گفت: همچنان دولت افغانستان تلاش می‌کند تا از طریق راه‌ی ترانزیت زمینی ازبکستان را به بندر گوادر پاکستان وصل کند تا سطح روابط ‌تجارتی این کشور از طریق افغانستان بیشتر از گذشته افزایش یابد.
آقای غوریانی اظهار امیدواری‌کرد که همه مشکلات ترانزیتی – تجارتی ما در ماه‌های آینده توسط دولت محترم پاکستان حل و فصل شود تا ما شاهد افزایش تجارت میان دوکشور باشیم.
نشست مجمع تجارتی سرمایه‌گذاری پاکستان – افغانستان روزگذشته در شهر اسلام‌آباد پاکستان به منظور بحث روی حل مشکلات تجارتی – ترانزیتی و گسترش سطح همکاری‌های تجارتی میان دوکشور آغاز و امروز به پایان خواهد رسید.

بروزخبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *