ویدیو کنفرانس وزیر صنعت وتجارت با هیأت رهبری سازمان همکاری های اقتصادی ( ایکو)


شنبه ۲۵ دلو ۱۳۹۹نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت در ویدیو کنفرانس با هیأت رهبری سازمان همکاری های اقتصادی ( ایکو) در مورد فرصت های سرمایه گذاری در افغانستان، دیدگاه وزارت صنعت وتجارت در مورد همکاری های منطقوی و بخصوص با سازمان ایکو و تسهیلات ویزه بین کشورهای عضو ایکو گفتگو کرد.
وزیر صنعت و تجارت گفت که افغانستان اصلاحات فراوانی را به هدف جذب سرمایه گذاری و فراهم آوری سهولت های لازم برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی در سکتورهای مختلف فراهم کرده است که مشخص ترین آن ساده سازی روند اخذ جواز می باشد.
آقای غوریانی همچنین افزود که وزارت صنعت و تجارت برای جذب سرمایه گذاران خارجی با فراهم نمودن تسهیلات لازم تلاش میکند تا زمینه سرمایه گذاری را در افغانستان بیشتر نماید.
در این ویدیو کنفرانس وزارت صنعت و تجارت از هیأت رهبری سازمان ایکو خواست که سرمایه گذاران کشورهای عضو این سازمان در سکتورهای انرژی، معادن و صحت تشویق به سرمایه گذاری در افغانستان نماید.
آقای غوریانی در بخش دیگری از صحبت هایش به نقش افغانستان در سازمان ایکو اشاره کرده گفت که این کشور نقطۀ وصل کشورهای آسیایی مرکزی با کشورهای آسایی جنوبی است و می تواند نقطۀ وصل ترانزیتی- تجارتی کشورهای منطقه و عضو این سازمان به شمار رود.
وزیر صنعت وتجارت از هیأت رهبری سازمان ایکو خواست که در بخش فراهم آوری تسهیلات لازم برای صدور ویزه به تجار افغانستان، زمینه همکاری های لازم را فراهم نمایند.
در این ویدیو کنفرانس هیأت رهبری سازمان همکاری های اقتصادی ( ایکو) با استقبال از برنامه های جدید وزارت صنعت و تجارت در راستای گسترش همکاری های اقتصادی، ترانزیتی- تجارتی و سرمایه گذاری گفت که این سازمان سطح همکاری هایش را با افغانستان افزایش خواهد داد.
هیأت رهبری این سازمان افزود که مشکل ویزه ی راننده های موترهای باربری افغانستان حل شده و این سازمان یک صندوق حمایت مالی از پروژه های سرمایه گذاری در سکتورهای مختلف ایجاد و یک زون صنعتی با محور افغانستان نیز احداث می کند.
در پایان این ویدیو کنفرانس، طرفین آینده همکاری ها میان افغانستان وکشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی ایکو را ارزنده ارزیابی کرده و تعهد کردند سطح برگزاری جلسات شان را افزایش دهند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *