اطلاعات موردنیاز شهروندان بدون موانع در اختیارشان گذاشته شود


یکشنبه ۱۷ حوت ۱۳۹۹
کارگاه آگاهی‌دهی (حق دسترسی به اطلاعات) در وزارت صنعت و تجارت با اشتراک نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت، کمیشنر کمیسیون دسترسی به اطلاعات، روئسا و کارمندان این وزارت در تالار کنفرانس‌های عبدالمجیدخان زابلی این وزارت برگزار شد.
در این کارگاه‌ی آگاهی‌دهی وزیر صنعت و تجارت با تاکید بر تامین حق دسترسی به اطلاعات در این وزارت گفت که مطابق به قانون، اطلاعات موردنیاز رسانه‌های همگانی و شهروندان کشور بدون کدام موانع در اختیار آنان گذاشته شود.
آقای غوریانی افزود که بخش اطلاع‌رسانی این وزارت با ارایه اطلاعات به موقع موردنیاز خبرنگاران، توانسته است فعالیت خوب رسانه‌ای و آگاهی‌دهی را از فعالیت‌های این وزارت در ماه‌های اخیر داشته باشد.
وزیر صنعت و تجارت گفت که تامین حق دسترسی در ادارات دولتی؛ زمینه‌های شفافیت‌کاری، اعتبارسازی میان مردم و نهادهای دولتی و باورمندی مردم به کارکردهای دولت را فراهم می‌کند.
از سوی دیگر بانو زهرا موسوی کمیشنر کمیسیون دسترسی به اطلاعات با قدردانی از همکاری رهبری وزارت صنعت و تجارت در تامین حق دسترسی به اطلاعات بیان داشت که فراهم‌آوری تسهیلات لازم در تامین دسترسی به اطلاعات در وزارت قابل ستایش می‌باشد.
در این کارگاه‌ در مورد قانون حق دسترسی به اطلاعات، چگونگی درخواست اطلاعات، مکلفیت ارایه اطلاعات از سوی نهادهای دولتی به متقاضیان اطلاعات و سایر موارد مربوط به این قانون به کارمندان وزارت صنعت و تجارت معلومات ارایه گردید.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.