افتتاح مرکزواحد طی مراحل اسناد محصولات صادراتی در ولایت هرات


مرکزواحد طی مراحل اسناد محصولات صادراتی با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت، محمدخالد پاینده سرپرست وزارت مالیه، سترپاسوال عبدالصبور قانع والی هرات و نمایندگان وزارت زارعت، آبیاری و مال‌داری و سکتورخصوصی در ریاست گمرک بندر اسلام‌قلعه ولایت هرات افتتاح و به بهره‌برداری سپرده شد.
این مرکز با هزینه‌ای بیش از ده میلیون افغانی از بودجه‌ی انکشافی دولت جمهوری اسلامی افغانستان به هدف فراهم‌آوری تسهیلات در طی مراحل اسناد اموال صادراتی کشور در این گمرک ساخته شده است.
نثاراحمد غوریانی در مراسم افتتاح این مرکز گفت که هدف از ایجاد مرکزواحد طی مراحل اسناد محصولات صادراتی در ولایت هرات فراهم‌آوری سهولت‌های لازم برای افزایش صادرات محصولات تولیدی کشور می‌باشد. وی افزود که در جریان دوهفته‌ی گذشته مرکزواحد طی مراحل اسناد در ولایت‌های کابل، قندهار و ننگرهار افتتاح شده بود و در آینده‌ی نزدیک مراکزمشابه در سایر ولایات سرحدی نیز افتتاح می‌گردد.
در این مراسم محمدخالد پاینده سرپرست وزارت مالیه گفت که هدف از این مرکز در گمرکات ولایت کابل، قندهار، ننگرهار و هرات فراهم‌آوری سهولت‌های لازم برای افزایش صادرات و کاهش زمان طی مراحل اسناد آن می‌باشد.
در این مراسم مشاور رئیس جمهور در امور صادرات، نماینده‌ی وزارت زراعت، آبیاری و مال‌داری و سکتورخصوصی ایجاد این مرکز را یک گام ارزنده در راستای توسعه‌ی صادرات کشور و فراهم‌آوری سهولت‌ها برای صادرکنندگان عنوان کردند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *