افتتاح نمایشگاه محصولات داخلی ولایت هرات


نمایشگاه محصولات داخلی ولایت هرات صبح روز (جمعه ٢٨ قوس) با حضور محترم نثاراحمد فیضی غوریانی وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان، محترم توکل احمدیار رییس اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان و هیات محترم همراه‌شان، محترم سیدعبدالوحیدقتالی والی ولایت هرات، رییس و هیات رهبری اتاق تجارت و سرمای‌گذاری هرات، وکلای محترم مردم هرات در پارلمان، گشایش یافت.
محترم نثاراحمد فیضی غوریان وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان گفت گشایش این نمایشگاه به معنی این است که هرات در یک جایگاه خوب از صنعت و سرمایه‌گذاری قرار گرفته است.
در همین حال محترم سیدعبدالوحیدقتالی والی هرات گفت در چندسال گذشته تمرکز حکومت افغانستان روی رُشد صنعت به خصوص در قسمت تجارت زنان بود و اکنون نیز برنامه‌ی را روی دست داریم تا محصولات افغانستان را در بازارهای جهانی به فروش برسانیم.
از سوی هم محترم سیدزمان هاشمی رییس هیات عامل اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان به نمایندگی از این اتاق گفت هرات قطب صنعت و تجارت کشور است و افزود که نباید صادرات کشور تنها محدود به چند کشور منطقه‌ی باشد بل باید پلانِ روی دست گرفته شود تا این محصولات در بازارهای جهانی نیز به فروش برسد.
با این حال محترم خان‌جان الکوزی معاون فدراسیون اتاق‌ها و عضو هیات مدیره اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان نیز گفت تا زمانیکه ریشه‌ی فساد را در کشور نخشکانیم، هیچ‌گاه به خودکفای دست نخواهیم یافت.
قابل ذکر است که در این نمایشگاه ١٠٠ غرفه که ٧٥ غرفه‌ی آن مربوط به صنایع دستی خانم‌ها می‌باشد و برای دو روز در داخل تالار آسمان به نمایش گذاشته شده است.
#اتاق_تجارت_و_سرمایه‌گذاری_هرات
#دارالانشأهیئت_مدیره
#دفتر_مطبوعات

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *