امضاؤ تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان مرکز تجارت بین‌المللی افغانستان و اوکراین


تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان مرکز تجارت بین‌المللی کابل و مرکز تجارت بین‌المللی کیف با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت افغانستان و مقام‌های بلندرتبه‌ی مرکز تجارت بین‌المللی اوکراین رسما به امضاء رسید.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت از آمادگی کشور برای گسترش روابط تجارتی با تمام کشورهای دنیا و ایجاد تسهیلات لازم جهت سرمایه‌گذاری در افغانستان یادآوری شد.
آقای غوریانی تأکید کرد که روابط تجارتی و ترانزیتی میان افغانستان و اوکراین گسترش خواهد یافت.
مسئولین مرکز تجارت بین‌المللی اوکراین نیز از آغاز دورجدید روابط تجارتی و ترانزیتی میان دوکشور یادآوری شده و تأکید نمودند که آماده‌ی همکاری‌های بیشتر در این زمینه می‌باشند.
در این برنامه عطاالله نصیب رئیس واحد تسهیل سرمایه‌گذاری، حارث منان رئیس عمومی پالیسی و پلان اداره امور ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، میرویس میرزاکوال معاون مالی و اداری ریاست عمومی خط آهن افغانستان، ذبیح‌الله زیارمل رئیس مرکز تجارت بین‌المللی کابل و سایر اعضای هیأت اعزامی حضور داشتند.
هیأت عالی‌رتبه‌ی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در یک سفر رسمی تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت به منظور اشتراک در نشست دوم کمیسیون مشترک بین‌الحکومتی میان افغانستان و اوکراین در عرصه‌ی همکاری‌های تجارتی و اقتصادی به آن کشور سفر نموده است.
قابل یادآوری است که در این تفاهم نامه روی همکاری تجارتی دوکشور تأکید شده است.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *