امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری علمی – تخنیکی میان وزارت صنعت و تجارت و مرکزمطالعات توسعه‌ی افغانستان


تفاهم‌نامه‌ی همکاری علمی – تخنیکی میان وزارت صنعت و تجارت و مرکزمطالعات توسعه‌ی افغانستان توسط نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت و دکتورفردین هاشمی رئیس مرکزمطالعات توسعه‌ی افغانستان به امضا رسید.
نثاراحمد غوریانی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت که مرکزمطالعات توسعه‌ی افغانستان در راستای همکاری‌های علمی – تخنیکی، سازمان تجارت جهانی، برنامه‌ی دوم ملی صلح و انکشاف افغانستان، اهداف توسعه‌ی پایدار، انجام پروژه‌های تحقیقی، تدویر سیمینارها و ورکشاپ‌های آموزشی در خصوص تحقق اهداف مورد تأیید دولت ج.ا.ا با این وزارت همکاری‌ها را آغاز می‌کند.
آقای غوریانی افزود که برمبنای این تفاهم‌نامه، همکاری‌ها میان این وزارت و مرکزمطالعات توسعه‌ی افغانستان در راستای اسناد و کنوانسیون‌‌های مرتبط با رشد و همکاری‌های اقتصادی و تجارتی در سطح منطقه و جهان را دربر می‌گیرد.
در این مراسم دکتور فردین هاشمی گفت که هدف اساسی بومی‌سازی تحقیقات علمی – تخنیکی در مورد توسعه‌ی اقتصادی، توسعه‌ی صنعتی، رشد تجارت – ترانزیت و جایگاه‌ی افغانستان در توسعه‌ی اقتصادی منطقه‌ای می‌باشد.
آقای هاشمی افزود که برمنبای این تفاهم‌نامه، وزارت صنعت و تجارت و این مرکز همکاری را در راستای تحقیقات علمی و تخنیکی در زمینه‌های توسعه‌ی اقتصادی، صنعتی، تجارتی – ترانزیتی و آموزش‌های برندسازی، بازاریابی و آموزش‌های کاربردی آغاز می‌کند.
وزارت صنعت و تجارت به منظور انجام تحقیقات علمی – تخنیکی و کاربردی تفاهم‌نامه‌های مختلف علمی – کاربردی و تخنیکی را با نهادهای مختلف علمی و تحقیقاتی و دانشگاه‌های کشور به امضا رسانده است.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *