امضای سه تفاهم‌نامه‌ی همکاری علمی – کاربردی


دوشنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۹ وزارت صنعت و تجارت سه تفاهم‌نامه‌ی همکاری‌های علمی و کاربردی را با موسسه‌ی بین‌المللی کورداید و پوهنتون‌های کاردان و گوهرشاد به منظور آغاز همکاری‌های دوجانبه به امضا رساند.
این تفام‌نامه‌ها میان محترم نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت، محترم جیب‌وان هایردن رئیس اجرای موسسه‌ی بین المللی کورداید در کابل، محترم میرویس نهضت رئیس اجرای پوهنتون کاردان و محترم داکترجواد صالحی رئیس پوهنتون گوهرشاد به امضا رسید.
آقای غوریانی در آغاز مراسم گفت که هدف از امضای این تفاهم‌نامه‌ها؛ تأمین نیروی‌کار آموزش‌دیده با معیارهای بازارکار، کمک به سکتورخصوصی، افزایش تولیدات صنعتی، خودکفایی در تولیدات داخلی و رشد صادرات می‌باشد.
آقای غوریانی همچنین از پوهنتون های خصوصی که در کشور فعالیت دارند؛ خواست که رشته‌های جدیدی را در بخش صنایع ایجاد و دانش آموختگان وزریده‌ را در بازارکار افغانستان برای رشد صنعت پرورش دهند.
براساس این تفاهم‌نامه؛ وزارت صنعت و تجارت و نهادهای متذکره در بخش‌های شناسای تجارت‌های نوین، شناسای مفکوره‌های خلاق و کارآفرین، برگزاری برنامه‌های رقابتی میان شاگردان مکاتب و محصلین انستیتوت‌های مسلکی و پوهنتون‌هایی که دارای دیپارتمنت‌ تجارت و کارآفرینی می‌باشند، ارتقای ظرفیت محصلین در بخش تجارت‌های نوین، نهادینه‌سازی فرهنگ کارآفرینی و آغاز تجارت در کشور، ایجاد یک اکوسیستم جهت محیط مناسب برای راه‌اندازی تجارت‌های نوع آغاز، توان‌مندسازی و وصل متشبثین به بازارکار، حمایت از جوانان تحصیل کرده و ایجاد اشتغال باهم همکاری می‌کنند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *