برگزاری جلسه‌ی آنلاین وزیر صنعت و تجارت با مشاورارشد نخست وزیر پاکستان در امور تجارت و سرمایه‌گذاری


جلسه‌ی آنلاین نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان و محترم رزاق داوود مشاورارشد نخست وزیر جمهوری اسلامی پاکستان در امور تجارت و سرمایه‌گذاری با اشتراک آنلاین کبیرخان عیسی‌خیل رئیس عمومی اداره‌ی تدارکات ملی و مشاورارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور حقوقی و محمدسلیمان بن‌شاه معین امور صنعت و تجارت این وزارت در مورد گسترش سطح همکاری ترانزیتی – تجارتی و پیشرفت‌ها در مورد تعدیل موافقت‌نامه‌ی اپتا میان دوکشور برگزار شد.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت گفت که در این اواخر پیشرفت‌های خوبی در گسترش همکاری ترانزیتی – تجارتی با حمایت رهبران دوکشور به وجود آمده است که به نفع اقتصاد افغانستان و پاکستان می‌باشد.
آقای غوریانی افزود که پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در تعدیل موافقت‌نامه‌ی اپتا صورت گرفته به زودی، شاهد به نتیجه رسیدن این مباحث براساس منافع مشترک هر دوکشور خواهیم بود.
در این جلسه زراق داوود مشاورارشد نخست وزیر جمهوری اسلامی پاکستان در امور تجارت و سرمایه‌گذاری با استقبال از گسترش همکاری‌های ترانزیتی – تجارتی میان دوکشور گفت که رهبران کشورش نیز علاقه‌مند افزایش سطح روابط اقتصادی و تجارتی با افغانستان می‌باشند.
مقام‌های وزارت تجارت و مشاوریت ارشد نخست وزیر پاکستان در امور تجارت و سرمایه‌گذاری بیان داشتند که خوش‌بینی‌های وجود دارد که تردد موترهای بابری تجارتی – ترانزیتی افغانستان به مقصد کشورهای آسیای جنوبی و رفت و آمد موترهای باربری تجارتی پاکستان به کشورهای آسیای میانه از خاک دوکشور آزاد شوند.
قرار است در آینده‌ی نزدیک نهمین جلسه‌ی کمیته‌هماهنگی موافقت‌نامه‌ی تجارتی – ترانزیتی افغانستان و پاکستان (اپتیکا) به میزبانی وزارت صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان با اشتراک مقام‌های ارشد وزارت تجارت و مشاوریت ارشد نخست وزیر جمهوری اسلامی پاکستان در امور تجارت و سرمایه‌گذاری در شهر کابل در مورد نهای‌سازی متن موافقت‌نامه‌ی تعدیل یافته‌ی اپتا برگزار شود.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *