برگزاری نشست هماهنگی و ابرازنظر پیرامون طرح ایجاد اتاق خدمات صحی و دوایی افغانستان


نشست هماهنگی و ابرازنظر پیرامون طرح ایجاد اتاق خدمات صحی و دوایی افغانستان تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با اشتراک خان‌جان الکوزی معاون فدراسیون اتاق‌های افغانستان، نمایندگان وزارت صحت عامه، اداره‌ی ملی غذا و ادویه‌ی افغانستان و اعضای هیئت مؤسس اتاق متذکره در تالار کنفرانس‌های عبدالمجید زابلی برگزار شد.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت در آغاز این نشست گفت که این وزارت از طرح ایجاد اتاق خدمات صحی و دوایی افغانستان حمایت می‌کند و زمینه‌های لازم را برای رسمی‌شدن آن فراهم می‌کند.
آقای غوریانی افزود این وزارت تلاش می‌کند تا زمینه‌های لازم را برای توسعه‌ی این اتاق و فراهم‌آوری تسهیلات لازم در زمینه‌های کاری آن با همکاری نهادهای دولتی، خصوصی و بین‌المللی فراهم کند.
در این جلسه خان‌جان الکوزی، نمایندگان وزارت صحت عامه، اداره‌ی ملی غذا و ادویه‌ی افغانستان و اعضای هیئت مؤسس اتاق متذکره در مورد ایجاد اتاق خدمات صحی و دوایی افغانستان نظریات و پیشنهادات‌شان را با رهبری وزارت صنعت و تجارت شریک کردند.
بر بنیاد قانون تنظیم اموراتاق‌ها، سکتورهای مختلفی که نزدیک به دوهزار عضو فعال در مرکز و ولایات داشته باشند؛ می‌توانند با ارایه‌ی درخواستی به وزارت صنعت و تجارت و فدراسیون اتاق‌های افغانستان، اتاق تشکیل دهند.
این اتاق به هدف تنظیم امورفعالیت‌های سکتورهای واردات ادویه، تولید ادویه، شرکت‌های ارایه‌کننده‌ی خدمات صحی، شفاخانه‌ها و مراکز صحی خصوصی و انجمن‌ها و اتحادیه‌های صحی ایجاد می‌شود.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *