بهره برداری از سه کارخانه تولیدی به ارزش ده میلیون دالر امریکایی درهرات


سه کارخانه تولیدی در شهرک صنعتی هرات با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت، سید عبدالوحید زاهد قتالی والی هرات، نمایندگان مردم در پارلمان و سکتور خصوصی افتتاح و به بهره برداری سپرده شده است.
این کارخانه ها با سرمایه گذاری ده میلیون دالر امریکایی در چند خط تولید در سکتورهای تولید لبنیات، آیسکریم، پنیر و بیسکویت در شهرک صنعتی هرات به فعالیت آغازو زمینه کار مستقیم و غیر مستقیم را به ۵۰۰ تن از شهروندان کشور مساعد ساخته اند.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت در مراسم های جداگانه افتتاح این کارخانه ها گفت که رهبری دولت جمهوری اسلامی افغانستان و وزارت صنعت و تجارت از سرمایه گذاری این شرکت ها در سکتورهای مختلف استقبال می کند.
وزیر صنعت و تجارت تاکید می کند که این وزارت تمامی زمینه های لازم را برای جذب سرمایه گذاری ها در سکتورهای مختلف فراهم کرده است.
آقای غوریانی افتتاح سه فابریکه تولیدی در شهرک صنعتی هرات را گامی مهم برای افزایش تولیدات داخلی و خود کفایی در کشور عنوان کرد.
از سوی دیگر سید عبدالوحید زاهد قتالی والی هرات در مراسم افتتاحیه این فابریکه های تولیدی تاکید کرد که ایجاد هر فابریکه باعث کاهش میزان بیکاری و افزایش تولیدات داخلی می شود که این به نفع افغانستان می باشد.
وزیر صنعت و تجارت دولت جمهوری اسلامی افغانستان و مقام های محلی هرات همچنان در شهرک صنعتی هرات از یک کارخانه تولید دارو نیز بازید کردند.
این کارخانه تولیدی دارو قرار است بزودی در هرات افتتاح و به بهره برداری برسد.
شهرک صنعتی ولایت هرات که دارای چهار فاز جداگانه می باشد یکی از پارک های صنعتی مهم افغانستان به شمار می رود و هم اکنون حدود سیصد کارخانه صنعتی- تولیدی در سکتورهای مختلف در آن مصروف فعالیت می باشند و زمینه کار برای نزدیک به چهل هزار تن از شهروندان کشور مساعد ساخته شده است.
همچنین قرار است در هفته حمایت از صنایع داخلی چندین کارخانه تولیدی در ولایات قندهار و کابل توسط وزیر صنعت وتجارت، نمایندگان مردم در پارلمان و نمایندگان سکتور خصوصی افتتاح و به بهره برداری سپرده شود.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *