بهره برداری از پنج کارخانه ی تولیدی با حضور وزیر صنعت و تجارت در شهرک صنعتی هرات


پنج شنبه ۲۷ قوس ۱۳۹۹پنج کارخانه ی تولیدی با حضور محترم نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان، سید عبدالوحید قتالی والی هرات،نمایندگان مردم درپارلمان، اعضای اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان، اعضای اتاق صنایع و معادن افغانستان و تاجران ملی در شهرک صنعتی هرات افتتاح شد.
محترم نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان حمایت از صنعت کاران را در کشور از اولویت های کاری این وزارت و رهبری دولت جمهوری اسلامی افغانستان عنوان کرد.
آقای غوریانی از افزایش علاقه مندی سکتور خصوصی به سرمایه گذاری در عرصه ی صنعت ابراز خرسندی نموده و تاکید کرد که سرمایه گذاری در حوزه های صنعت و اقتصاد، سبب ایجاد اشتغال شده و در بهبود وضعیت امنیتی تاثیر گذار میباشد .
وزیر صنعت و تجارت در سفرش به هرات ، شرکت تولیدی اعتماد سولر، شرکت سنگ مروارید، شرکت پروفیل و آلمونیم خواجه عبدالله انصاری، شرکت سنگ مرمر هرات و شرکت نگین دانه را افتتاح کرد.
آن گونه که مقام های محلی در هرات میگویند بیش از بیست میلیون دالر از سوی این پنج شرکت تولیدی در شهرک صنعتی هرات سرمایه گذاری شده و صد ها تن نیز در این شرکت های تولیدی به کار گماشته شدند.
از سوی هم سیدعبدالوحید قتالی والی هرات تسهیل امور سرمایه گذاری و حمایت از تولیدات داخلی را یک اصل اساسی عنوان کرد و از برنامه های اداره ی محلی در جهت مبارزه با فساد و جلوگیری از واردات تولیدات مشابه یاد آوری کرد.
در مراسم افتتاح این کارخانه های تولیدی، نمایندگان محترم در پارلمان، اعضای رهبری اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان و تاجران ملی اشتراک داشتند.
در حال حاضر در شهرک صنعتی هرات نزدیک به سیصد کارخانه ی تولیدی فعالیت دارند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *