تقدیر از چهار سکتورتولیدی در افغانستان


اتاق صنایع و معادن کابل و بانک ملی افغان با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت، نمایندگان نهادهای دولتی و سکتورخصوصی از چهار سکتورتولیدی کشور که در جریان همه‌گیری ویروس کرونا فعالیت نموده بودند، تقدیر کردند.
در جریان همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطین، شرکت‌های تولیدی شامل سکتوردواسازی، آرد، اکسیجن و موادشوینده فعالیت فعال داشته و از وقوع بحران نبود آرد، ادویه، موادشوینده و اکسیجن موردنیاز شفاخانه‌های کشور جلوگیری کرده بودند.
نثاراحمد غوریانی در آغاز این مراسم گفت که در اوضاع سخت شیوع ویروس کرونا، شرکت‌های تولیدی داخلی در کنار مردم و دولت ایستاده و از وقوع بحران، ناشی از نبود موادتولیدی جلوگیری کردند.
آقای غوریانی ضمن قدردانی از فعالیت‌های این شرکت‌ها افزود که همین شرکت‌های تولیدی بودند که در جریان شیوع ویروس کرونا، نیازمندهای شهروندان را در این عرصه‌ها مرفوع کرده و کوشش‌ کردند تا تولیدی‌شان متوقف نشود.
در مراسم تقدیر از این سکتورها، رئیس بانک ملی افغان، هیئت رهبری اتاق صنایع و معادن کابل و نمایندگان سکتورخصوصی نیز از فعالیت‌های تولیدی سکتورهای متذکره، قدردانی و از فعالیت‌های تولیدی صنایع‌کشور و سکتورخصوصی حمایت کردند.
رئیس بانک ملی گفت که شرکت‌های تولیدی که در جریان همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطین فعالیت‌های تولیدی‌شان را متوقف نکرده بودند به منظور حمایت از آنان، این بانک قرضه‌های اختصاصی را به اختیارشان قرار خواهند داد.
وزیر صنعت و تجارت در حاشیه‌ی این مراسم از نمایشگاه‌ی تولیدات‌داخلی بازدید و به حمایت از تولیدات‌داخلی و رشدصنایع کشور تأکید کرد.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *