تمدید پروتوکول سه ماهه‌ی موافقت‌نامه‌ی اپتا


پروتوکول سه ماهه‌ی موافقت‌نامه‌ی ترانزیت و تجارت افغانستان – پاکستان (اپتا) در یک نشست آنلاین میان نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان و محترم رزاق داوود مشاورارشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری نخست وزیر جمهوری اسلامی پاکستان به امضا رسید.
نثاراحمد غوریانی در آغاز این نشست گفت که تمدید این موافقت‌نامه برای سه ماه (۱۱ ماه فبروری الی ۱۱ ماه می ۲۰۲۱ میلادی) ارزش داشته و جهت جلوگیری از خلای حقوقی و چالش ترانزیتی – تجارتی میان دوکشور به امضا می‌رسد.
آقای غوریانی افزود: «اجازه دهید از اقدامات رهبری هر دودولت در راستای رشد تجارت و ترانزیت به خصوص از رهنمایی‌های عالمانه‌ی جلالتمآب محترم رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان در زمینه‌ی اتصال منطقوی و دیدگاه‌‌ی مثبت محترم عمران خان نخست وزیر جمهوری اسلامی پاکستان ابراز تشکر نمایم.»
وزیر صنعت و تجارت با ابراز قدردانی از گروه‌های تخنیکی هردوکشور گفت که کار روی تعدیل موافقت‌نامه‌ی اپتا براساس اصول و معیارهای سازمان تجارت جهانی جریان دارد و در آینده‌ی نزدیک مردم افغانستان- پاکستان شاهد نویدهای مسرت‌بخش در اتصال منطقوی، رشد تجارت و ترانزیت، توسعه‌ی اقتصادی دوجانبه و منطقوی می‌باشند.
محترم رزاق داوود مشاورارشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری نخست وزیر پاکستان که به طور آنلاین صحبت می‌کرد از تمدید پروتوکول سه ماه‌ی موافقت‌نامه‌ی اپتا استقبال کرده گفت که مقام‌های بلندپایه‌ی کشورش خواهان گسترش روابط اقتصادی و ترانزیتی- تجارتی میان دو‌کشور می‌باشد.
در نشست امضای تمدید سه ماه‌ی این موافقت‌نامه، محترم جاوید جیحون معاون اول مجلس نمایندگان، نمایندگان دفتر نمایندگی خاص مقام عالی ریاست جمهوری در امورپاکستان، واحد حقوقی مقام عالی ریاست جمهوری و نمایندگان وزارت‌های مالیه، زراعت، مالداری و آبیاری و سکتورخصوصی حضور داشتند.
از سوی دیگری هم محترم جاوید جیحون معاون مجلس نمایندگان و نمایندگان سکتورخصوصی با استقبال از تمدید سه ماهه‌ی موافقت‌نامه‌ی اپتا، گفتند که توسعه‌ی روابط اقتصادی و تجارتی – ترانزیتی میان دوکشور به نفع مردم افغانستان – پاکستان می‌باشد.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *