جلسۀ هیأت مدیره ی شرکت سهامی و مختلط انکشاف صنایع دستی افغانستان برگزار شد


پنج شنه ۹ دلو ۱۳۹۹جلسۀ هیأت رهبری شرکت سهامی و مختلط انکشاف صنایع دستی افغانستان تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت وتجارت و با اشتراک هیأت مدیره ی این شرکت در دفتر مرکزی آن شرکت برگزار شد.
نثاراحمد غوریانی در آغاز این جلسه گفت که وزارت صنعت و تجارت به منظور انکشاف سکتورهای مختلف به خصوص صنایع دستی کشور، طرح های همه جانبه را تهیه و ترتیب کرده و با عملی شدن آن این سکتورها انکشاف و به خودکفایی خواهد رسید.
آقای غوریانی از کارکردها و دست آوردهای هیأت مدیره ی شرکت صنایع دستی به دلیل زنده نگهداشتن صنایع دستی کشور تقدیرنموده تاکید کرد که باید به زودی مشکلات آنان شناسایی و رفع شود.
در این جلسه، هیئت مدیره ی این شرکت با بیان مشکلات شان، پیشنهاد کردند که یک مرکز فروش صنایع دستی در وزارت صنعت و تجارت ایجاد و یک کمپلکس مکمل صنایع دستی به منظور افزایش فروش آن در کابل احداث شود.
وزیر صنعت و تجارت با پذیرش پیشنهادهای آنان گفت که این وزارت یک پرتال جامع را به هدف فروش آنلاین محصولات تولیدی آنان ایجاد خواهند کرد.
همچنین نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت از سالون نمایشگاه های این شرکت در آن محصولات تولیدی آن به نمایشگاه گذاشته اند، بازدید به عمل آورد.
شرکت سهامی و مختلط انکشاف صنایع دستی افغانستان ۳۰ سال پیش با سرمایه گذاری ۴۰ فیصدی دولت و ۶۰ درصد سهام سکتور خصوصی به منظور انکشاف، تولید و صادرات صنایع دستی کشور تاسیس شده بود.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *