حضور وزیر صنعت و تجارت در جلسۀ کمیسیون اقتصاد ملی ولسی جرگه


نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با حضور در جلسۀ کمیسیون اقتصاد ملی، در مورد افزایش صادرات،مشکلات در بنادر تجارتی، جلوگیری از احتکار و سرمایه گذاری بحث وتبادل نظر کرده و به سوالات اعضای کمیسیون متذکره پاسخ ارایه کرد.
وزیر صنعت و تجارت در این جلسه تاکید کرد که مسدود بودن برخی بنادر تجارتی در افغانستان موقتی بوده و بزودی با تلاش نیروهای امنیتی به روی تردد اموال تجارتی باز خواهد شد.
آقای غوریانی همچنان تاکید کرد که در پنج ماه نخست امسال 21 درصد افزایش صادرات از طریق راه های ترانزیتی، دهلیز های هوایی و خطوط آهن به بیرون از افغانستان داشتیم .
از سوی هم وزیر صنعت و تجارت در مورد کنترول بازار به هدف جلوگیری از گران فروشی و احتکار مواد اولیه ی مورد نیاز شهروندان کشور افزود که کمیسیون حمایت از مستهلک این وزارت با همکاری سکتور خصوصی به طور منظم وضعیت بازار در مرکز و ولایات را بررسی کرده و با افراد سودجو، گران فروش و احتکارگر برخورد قانونی می نماید.
وزیر صنعت و تجارت همچنین در مورد صادرات محصولات زراعتی کشور به اعضای کمیسیون اقتصاد ملی گفت که به اتشه های تجارتی این وزارت هدایت داده است تا در مورد بازاریابی وافزایش صادرات محصولات زراعتی کشور، تلاش های شان را افزایش بدهند.
آقای غوریانی در بخش دیگری از پاسخ هایش به اعضای کمیسیون متذکره گفت که این وزارت از دو ماه قبل طرح وارد کردن یکصد و پنجاه متریک تن گندم را به کشور به هدف جلوگیری از قطحی روی دست گرفته بود و در ماه آینده با همکاری سایر نهادهای دولتی واردات آغاز می شود.
وزیر صنعت و تجارت همچنین به اعضای کمیسیون متذکره اطمینان داد که این وزارت آمادگی کامل برای افزایش صادرات و واردات مواد اولیه ی مورد نیاز مردم را دارد و مشکلی در افزایش قیمت ها پیش نخواهد آمد.
در این جلسه همچنان انوارلحق احدی وزیر زراعت, مالداری و آبیاری و معین وزارت اقتصاد نیز حضور داشتند و به پرسش های اعضای کمیسیون اقتصاد ملی پاسخ ارایه نمودند .

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *