دیدار وزیر صنعت و تجارت با سفیر جمهوری کوریایی جنوبی مقیم کابل


نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم«چوی تی هو» سفیر جمهوری کوریایی جنوبی مقیم کابل در دفتر کارشان دیدار و روی گسترش سطح همکاری های اقتصادی- تجارتی میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.
در این دیدار، آقای غوریانی ضمن قدردانی از همکاری های جمهوری کوریایی جنوبی با جمهوری اسلامی افغانستان در عرصه های مختلف، گفت که وزارت صنعت و تجارت خواهان گسترش روابط تجارتی با کوریایی جنوبی از طریق یک موافقتنامۀ دو جانبه میان دو کشور می باشد.
وزیر صنعت و تجارت همچنین خواهان همکاری کشور کوریایی جنوبی در ساخت پنچ نمایشگاه دایمی شد که قرار است از سوی این وزارت در ولایات مختلف افغانستان با معیارهای جهانی احداث شود.
از سوی دیگر آقای غوریانی از سفیر کشور کوریایی جنوبی خواست که وزارت صنعت و تجارت را در ساخت و تجهیز یک مرکز نمایشگاه با معیارهای بین المللی همکاری نماید، تا افغانستان بتواند محصولات تولیدی اش را با معیارهای جهانی صادر کند.
در این دیدار وزیر صنعت و تجارت گفت که این وزارت قرار است بازار دایمی را برای محصولات تولیدی افغانستان در شهر سیول مرکز کوریایی جنوبی برای فروش تولیدات کشور ایجاد نماید.
در این همچنین محترم چی تی هو سفیر کوریایی جنوبی مقیم کابل گفت که کشورش نیز خواهان همکاری در گسترش سطح روابط تجارتی میان کابل- سیول می باشد.
سفیر کوریایی جنوبی همچنین افزود که به هدف تسهیل گسترش روابط تجارتی میان دو کشور، شرایط صدور ویزا را برای تجار افغان به کوریایی جنوبی فراهم خواهند کرد.
آقای چو تی هو همچنین گفت که کشورش در بخش های مختلف وزارت صنعت و تجارت همکاری می نماید.
در پایان این دیدار، طرفین با تاکید بر روی گسترش روابط تجارتی میان دو کشور، آینده ی روابط تجارتی افغانستان- کوریایی جنوبی را مثبت ارزیابی کردند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *