دیدار وزیر صنعت و تجارت با سفیر سریلانکا مقیم کابل


چهارشنبه ۱ دلو ۱۳۹۹ نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم ادمیرال کاری یاوسام کلاپاتا ویتانگی پیال هریش چاندرا دی سلوا سفیر کشور سریلانکا مقیم کابل در دفتر کارش دیدار و روی گسترش همکاری‌های تجارتی و اقتصادی بحث و تبادل‌نظر کرد.
در این دیدار روی گسترش همکارهای تجارتی – ترانزیتی افغانستان و سریلانکا، افزایش دادوستد تجارتی افغانستان با کشورهای آسیایی جنوبی و ایجاد دهلیز هوایی میان کابل – کلمبو گفت‌وگو صورت گرفت.
آقای غوریانی با اشاره به روابط‌ نیک و دوستی دیرینه میان افغانستان – سریلانکا گفت که روابط تجارتی کابل – کلمبو نیز نسبت به گذشته باید افزایش یابد و تفاهم‌نامه‌ی تجارتی ترتیب شده میان دوکشور، هر چه زودتر به امضا رسد.
وزیر صنعت و تجارت همچنین از سفیر سریلانکا خواست که سرمایه‌گذاران کشورش را به سرمایه‌گذاری در سکتورهای مختلف در افغانستان تشویق نماید.
از سوی هم سفیر سریلانکا با اشاره به روابط خوب سیاسی افغانستان – سریلانکا گفت که کشورش خواهان افزایش روابط تجارتی میان دوکشور می‌باشد و سفارت سریلانکا در کابل زمینه‌ی فروش محصولات تولیدی افغانستان را در آن کشور فراهم می‌کند.
در پایان این دیدار هر دوطرف آینده‌ای روابط تجارتی دوکشور را مهم و ارزنده توصیف نموده و وعده‌ی همکاری در زمینه‌ی افزایش داد وستد تجارتی میان کشور را به همدیگر دادند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.