دیدار وزیر صنعت و تجارت با کمال نبی زاده


نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با کمال نبی زاده رییس عمومی شرکت های کمال نبی زاده، بنیاد خیریۀ کمال نبی زاده و رادیو و تلویزیون آرزو در دفتر کارش دیدار و روی توسعه ی تجارت و افزایش صادرات محصولات تولیدی افغانستان به کشورهای آسیای میانه و روسیه بحث و تبادل نظر کردند.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت در این دیدار گفت که آقای نبی زاده شناخت خوبی از وضعیت تجارتی کشورهای آسیایی میانه و روسیه دارد و می تواند نقش ارزنده ای در توسعه ی تجارت وافزایش صادرات محصولات تولیدی کشور به آن حوزه داشته باشد.
آقای غوریانی همچنین از کمال نبی زاده خواست که زمینه ی گفتگوهای صنعت کاران و تاجران افغانستان با صنعت کاران و تاجران دو کشور را در زمینه های توسعه ی تجارت، افزایش صادرات و جذب سرمایه گذارهای مشترک مساعد نماید.
آقای نبی زاده گفت که کشورهای آسیایی میانه و روسیه بازار خوبی برای محصولات تولیدی کشور به شمار می رود و این مجمع شرکت های وی آماده ی زمینه سازی به توسعه ی تجارت و افزایش صادارت محصولات تولیدی افغانستان به این کشورها می باشد.
آقای نبی زاده همچنین افزود که زمینه ی گفتگوی صنعت کاران، تاجران و سرمایه گذاران افغانستان را با صنعت کاران، تاجران و سرمایه گذاران کشورهای آسیایی و روسیه به هدف همکاری مشترک نیز مساعد می سازد.
در پایان این دیدار، هر دو جانب وعدۀ همکاری های مشترک را در زمینه ی افزایش صادرات و تجارت افغانستان با کشورهای آسیایی میانه و روسیه دادند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *