سرمایه گذاری روی صنایع تولیدی دختران رباتیک افغانستان


سه شنبه ۲ جدی ۱۳۹۹محترم نثاراحمد غوریانی، وزیر صنعت و تجارت که در همایش رونمایی از ابتکارات و دست آوردهای گروه رباتیک دختران افغانستان سخنرانی میکرد؛ گفت که سرمایه گذاران خصوصی حاضراند روی صنایع تولیدی و ابتکارات این گروه به منظور تولید انبوه و استفاده از آن در بازارهای افغانستان سرمایه گذاری کنند.
گروه دختران رباتیک افغانستان ( رویا پردازان افغان) دستگاه تنفس مصنوعی، ربات فلزیاب و رنگ شناس، دستگاه ضد عفونی کننده ی الکترونیکی و ساخت گیم های هوش مصنوعی خودکار تولید کرده و همچنین روی چندین پروژه ی دیگر کار میکنند.
آقای غوریانی، بعد از افتتاح نمایشگاه صنایع تولیدی گروه رباتیک دختران افغانستان و بازدید از صنایع تولیدی آنان، بیان داشت که از سرمایه گذاران خصوصی میخواهد که روی ابتکارات و صنایع تولیدی این گروه سرمایه گذاری کنند.
وزیر صنعت و تجارت همچنین افزود که این وزارت حمایت همه جانبه از تولیدات و ابتکارات دختران رباتیک افغانستان میکند و آماده ی هر نوع همکاری با آنان از تولید انبوه تا بازاریابی برای محصولات شان میباشند.
همچنین در این همایش مبلغ ۱۰ هزار دالر آمریکایی از سوی محترم نثاراحمد غوریانی، وزیر صنعت و تجارت به گروه دختران رباتیک افغانستان به منظور تشویق و حمایت از کارکردهای آنان کمک نقدی صورت گرفت.
در این همایش نمایندگان مردم در پارلمان، نمایندگان نهادهای دولتی، سکتور خصوصی و نهادهای خارجی با اعلان حمایت از کارکردهای تیم رباتیک دختران افغانستان، به سرمایه گذاری از سوی دولت و سکتور خصوصی روی تولیدات آنان تاکید کردند.
تیم رباتیک دختران افغانستان متشکل از دختران نوجوان ولایت هرات میباشند که با دریافت جایزه ی رقابت بین المللی هوش مصنوعی در ایالات متحده ی آمریکا خبر ساز شد و مورد حمایت و تقدیر مقام های بلند پایه ی جمهوری اسلامی افغانستان و نهادهای خارجی قرار گرفت.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.