مراسم گشایش سه پروژه مشترک میان افغانستان و ترکمنستان «خط آهن – برق – فایبر نوری»


پنچشنبه ۲۵ جدی ۱۳۹۹ مراسم سه پروژه مشترک میان افغانستان- ترکمنستان ( خط آهن- برق- فایبر نوری) آنلاین از سوی روسای جمهوری افغانستان- ترکمنستان، وزرای کابینه و نمایندگان سکتور خصوصی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان و در ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب با اشتراک مقام های بلند پایه دو کشور افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.
جلالتمأب محترم محمداشرف غنی رییس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان که در مراسم افتتاح این سه پروژه در ارگ ریاست جمهوری سخنرانی می کرد گفت: « اهمیت موقعیت افغانستان منحیث چهارراه اتصال آسیای مرکزی با جنوب، شرق و غرب آسیا، بهره‌برداری و ادامۀ کار پروژه‌های مهم اقتصادی و زیربنایی از جمله افتتاح خط آهن خواف – هرات که اخیراً شاهد آن بودیم، به اثبات می‌رساند که دیدگاه ما برای اتصال منطقوی رویا نه، بلکه یک واقعیت انکار ناپذیر است.»
رهبری وزارت صنعت و تجارت با استقبال از افتتاح خط آهن آقینه- اندخوی، برق و فایبر نوری، بهره برداری از آنها را به نفع توسعه و گسترش تجارت افغانستان با کشورهای منطقه و جهان عنوان می کنند.
خط آهن آقینه-اندخوی ۳۰ کیلومتر طول دارد که هزینه این پروژه بیش از ۳۰ میلیون دالر آمریکایی از بودجه توسعه ای اداره مستقل خط آهن افغانستان تامین شده است.
احداث خط آهن آقینه-اندخوی شبکه راه آهن منطقه را به هم وصل می‌سازد و گام مهمی در جهت ایجاد شبکه خط آهن داخلی افغانستان است.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *