معرفی معین جدید وزارت صنعت و تجارت


براساس پیشنهاد وزارت صنعت و تجارت و منظوری مقام عالی ریاست جمهوری محمدسلیمان بن‌شاه به حیث معین جدید امور صنعت و تجارت این وزارت از سوی محترم نثاراحمد غوریانی با اشتراک معصومه خاوری وزیر محترم مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، نمایندگان مقام عالی ریاست جمهوری و نمایندگان سکتورخصوصی به روئسا و کارمندان وزارت صنعت و تجارت رسماً معرفی گردید.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت در مراسم معرفی محمدسلیمان بن‌شاه گفت که آقای بن‌شاه یکی از کادرهای جوان و تحصیل‌کرده‌ی کشور بوده و از تجربه‌ی کافی در سکتور صنعت و تجارت افغانستان برخوردار می‌باشد.
آقای غوریانی ضمن قدردانی از کارکردهای سرپرست پیشین معینیت امور صنعت و تجارت این وزارت به معین جدید این وزارت آرزوی موفقیت نموده، تأکید کرد که باید روند ارایه‌ی خدمات به سکتورخصوصی و به خصوص سرمایه‌گذاران تسریع بخشیده شود.
محترم خان‌جان الکوزی معاون فدراسیون اتاق‌های افغانستان که به نمایندگی از سکتورخصوصی در مراسم معرفی معین جدید وزارت صنعت و تجارت سخنرانی می‌کرد، گفت شناخت که از آقای محمدسلیمان بن‌شاه دارد؛ وی می‌تواند مشکلات متعدد صنعت‌کاران، تجار و سرمایه‌گذاران را حل و روند ارایه‌ی خدمات به سکتورخصوصی را تسریع بخشد.
در همین حال محمدسلیمان بن شاه معین جدید این وزارت با قدردانی از اعتماد جلالتمأب محترم داکتر محمداشرف غنی رئیس جمهور کشور و محترم نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت گفت که با تمام توان تلاش می‌کند تا خدمات بهتر به سکتورخصوصی از سوی وزارت ارایه گردد.
آقای بن‌شاه افزود که با حمایت مقام عالی ریاست جمهوری و رهبری وزارت صنعت و تجارت با همکاری سکتورخصوصی، چالش‌های فراراه سکتورخصوصی را به فُرصت مبدل کرده و روند صنعتی شدن کشور را نیز تسریع خواهد بخشید.
محمدسلیمان بن‌شاه دارای سند ماستری در رشته‌ی تجارت بین‌المللی و توسعه‌ی اقتصادی از یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده امریکا بوده و نزدیک به 10سال است که در نهادهای دولتی و خصوصی مصروف فعالیت می‌باشد.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *