نشست آنلاین وزیر صنعت و تجارت با رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان


نشست آنلاین نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم نارندرا سینگرو رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان در مورد آغاز همکاری‌های مشترک میان این وزارت و بانک انکشاف آسیایی روی انکشاف سکتورخصوصی افغانستان برگزار شد.
در آغاز این نشست، نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با قدردانی از حمایت‌های مالی و تخنیکی بانک انکشاف آسیایی از پروژه‌های مهم و ملی افغانستان گفت که از بانک انکشاف آسیایی و تیم مدیریتی آن که برای توسعه‌ی افغانستان تلاش می‌کنند، سپاس‌گذاری می‌نمایم.
آقای غوریانی افزود که در دودهه‌ی گذشته، بانک انکشاف آسیایی در بخش‌های مختلف با دادن پروژه‌ها؛ افغانستان را حمایت مالی کرده و این بانک بودجه‌ی 175پروژه‌ی حیاتی و مهم را با ارزش 5.99 میلیارد دالر تأمین کرده است.
آقای غوریانی با تأکید به نقش سکتورخصوصی در توسعه‌ی اقتصادی کشور گفت که ما در وزارت صنعت و تجارت تلاش داریم تا با ساده‌سازی؛ سهولت‌ها را برای سکتورخصوصی و فضای مناسب را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد، سیاست‌ها را مطابق با اهداف سازمان ملل متحد توسعه، صادرات را تقویت و تجارت و ترانزیت را رشد دهیم تا باعث افزایش تولیدات‌داخلی در افغانستان گردد.
در این نشست آقای غوریانی برنامه‌ی پنچ‌ساله‌ی این وزارت را که شامل تغییر مدیریت، افزایش تجارت و ترانزیت، افزایش میزان صادرات، رشدصنعت و ایجاد محیط کسب و کار می‌باشد را با رئیس بخش افغانستان بانک انکشاف آسیایی شریک نموده و خواهان همکاری این بانک در تطبیق آن گردید.
وزیر صنعت و تجارت همچنین گفت که با عملی‌شدن این برنامه‌ها با حمایت مالی و تخنیکی نهادهای بین‌المللی به خصوص بانک انکشاف آسیایی، زمینه‌های لازم را برای توسعه و رشدصنعتی، تجارتی و ترانزیتی و اقتصادی – اجتماعی فراهم می‌شود.
از سوی هم آقای نارندرا سینگرو رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان با قدردانی از شریک نمودن، برنامه‌ی پنچ‌ساله‌ی وزارت صنعت و تجارت با این بانک گفت که آنان حاضرند از این پروژه‌ها حمایت ‌کنند.
آقای سینگرو افزود که این بانک در کنار حمایت از برنامه‌ی پنج‌ساله‌ی این وزارت، خواهان همکاری در بخش‌های دیگر مرتبط به توسعه و انکشاف سکتورخصوصی می‌‎باشد.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *