نهایی شدن مکانیزم مشترک رسیدگی به وضعیت موجود بنادر، تجارت و بازار


مکانیزم مشترک رسیدگی به وضعیت موجود بنادر، تجارت و بازار با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت، معین گمرکات وزارت مالیه و نمایندگان فدراسیون اتاق های افغانستان، اتاق های سکتوری و نمایندگان سکتورهای مختلف سکتور خصوصی نهایی گردید.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت در آغاز جلسه نهایی این مکانیزم گفت که هدف از این طرح در شرایط کنونی این است تا با همکاری سکتور خصوصی بتوانیم مواد اولیه مورد نیاز شهروندان کشور را در سرتاسر کشور تامین کرد.
آقای غوریانی همچنین افزود که این طرح تمامی چالش ها و راه های حلی را که چگونه می توانیم با همکاری مشترک دولت و سکتور خصوصی، مواد اولیه مورد نیاز شهروندان را تامین کنیم پیش بینی کرده است.
در این جلسه خان جان الکوزی معاون فدراسیون اتاق های افغانستان و نمایندگان سکتور خصوصی از تهیه و ترتیب طرح متذکره استقبال کرده و بیان داشتند که در شرایط کنونی سکتورخصوصی همکار نهادهای دولتی می باشد و همه با هم تلاش خواهند کرد تا مواد اولیه مورد نیاز شهروندان کشور را تامین کنند.
از سوی دیگر هم عالم شاه حیدری معین عواید و گمرکات وزارت مالیه گفت که وزارت مالیه در همکاری نزدیک با وزارت صنعت و تجارت و سکتور خصوصی زمینه فراهم آوری تسهیلات لازم برای افزایش واردات و صادرات را روی دست دارد.
این مکانیزم از طرف وزارت صنعت و تجارت و با همکاری مشترک وزارت های مالیه، اقتصاد، زراعت، مالداری و آبیاری و سکتور خصوصی به منظور مدیریت و رسیدگی به وضعیت موجود بنادر، تجارت و بازار و تامین مواد اولیه مورد نیاز شهروندان کشور تهیه و ترتیب گردیده است.
قرار است این طرح از سوی وزارت صنعت و تجارت و با اشتراک نمایندگان سکتورهای مختلف سکتور خصوصی با جلالتماب محترم دوکتور محمداشرف غنی رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان شریک ساخته شود.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *