هفتمین جلسه‌ی بوردعالی حمایت از سرمایه‌گذاری برگزار شد


یکشنبه ۲۸ جدی ۱۳۹۹هفتمین جلسه‌ی بوردعالی حمایت از سرمایه‌گذاری تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان سکتورخصوصی و نهادهای دولتی عضو این بورد در تالار کنفرانس «عبدالمجید زابلی» وزارت صنعت و تجارت برگزار شد.
در آغاز این جلسه، محترم نثاراحمد غوریانی گفت که هدف از برگزاری این جلسات بررسی مشکلات صنعت‌کاران، تجار و سرمایه‌گذاران در سکتورهای مختلف و حل مشکلات آنان می‌باشد.
آقای غوریانی افزود که مشکلات سکتورخصوصی قدم به قدم در تمامی عرصه‌ها با حمایت جلالتمآب محترم محمداشرف غنی رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان و سایر نهادهای دولتی با همکاری سکتورخصوصی در آینده‌ی نزدیک حل خواهد شد.
از سوی دیگر محمداسماعیل غضنفر رئیس عمومی فدراسیون اتاق‌های افغانستان تأکید کرد که رهبری وزارت صنعت و تجارت به نمایندگان سکتورخصوصی وعده سپرده است که مشکلات آنان را با تلاش‌های جدی در آینده‌ی نزدیک حل کند.
در این جلسه، گزارش کاری پیشرفت پارک‌های صنعتی، برنامه شرکت برشنا در زمینه‌ چگونگی توزیع برق در پارک‌های صنعتی، برنامه دافغانستان بانک در مورد چگونگی ارایه قرضه به سرمایه‌‌گذاران و متشبثین و برنامه طرح احداث خط لوله انتقال نفت و گاز در حد فاضل بندر اسلام قلعه – دوغارون در ولایت هرات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در پایان این جلسه، طرح سرمایه‌گذاری احداث خط لوله انتقال نفت و گاز در حد فاصل بندر اسلام قلعه – دوغارون که توسط شرک عقاب آسیا عملی می‌شود با اکثریت آرا تصویب گردید و همچنین فیصله صورت گرفت که کمیته‌ی کاری مشترک از وزارت صنعت و تجارت، دافغانستان بانک و سکتورخصوصی روی طرح چگونگی ارایه قرضه به سرمایه‌گذاران و متشبثین بانک مرکزی وسایر بانک‌ها بحث نموده و طرح جدید را با معیارهای بین‌المللی ارایه نمایند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *