وزیر صنعت و تجارت؛ شرکت هوایی افغان آریانا پرچم و هویت تاریخی مردم افغانستان است


سه شنبه ۲۱ دلو ۱۳۹۹جلسه مشترک وزارت صنعت و تجارت، وزارت حج و اوقاف، شرکت هوایی افغان آریانا و سکتور خصوصی تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت، محمدقاسم حلیمی وزیر حج و اوقاف، مسوولین شرکت آریانا و نمایندگان سکتور خصوصی در سالون کنفرانس های شهید مصطفی کاظمی این وزارت برگزار شد.
در این جلسه نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت گفت که شرکت هوایی افغان آریانا به مثابۀ پرچم و هویت تاریخی مردم افغانستان به شمار می رود و باید زمینه های حمایت مالی از این شرکت با همکاری مشترک نهادهای دولتی و سکتور خصوصی فراهم گردد.
آقای غوریانی همچنین تاکید کرد که وزارت صنعت و تجارت تلاش میکند تا زمینه های حمایت مالی برای تقویت و شرکت هوایی افغان آریانا با مشارکت های نهادهای دولتی و سکتور خصوصی و سرمایه گذاران خارجی فراهم نماید.
در این جلسه همچنین محمدقاسم حلیمی وزیر حج و اوقاف گفت که این وزارت حاضر است به منظور فراهم آوری زمینه حمایت مالی با شرکت افغان آریانا سرمایه گذاری مشترک نماید.
آقای حلیمی همچنین افزود که شرط سرمایه گذاری این وزارت با شرکت هوایی افغان آریانا فراهم آوری سهولت های لازم برای انتقال حجاج به مکه مکرمه و سایر شهرهای مقدس جهان اسلام می باشد.
از سوی دیگر هم مسوولین شرکت هوایی افغان آریانا با قدردانی از تلاش های وزارت صنعت و تجارت در زمینه فراهم حمایت های مالی از این شرکت گفتند که اگر پول خرید دو فروند طیاره در اختیار آنان گذاشته شود، این شرکت روی پای خود ایستاده خواهد شد.
در همین حال نمایندگان سکتور خصوصی بیان داشتند که تجار و سرمایه گذاران کشور حاضرند با شرکت هوایی افغان آریانا سرمایه گذاری کنند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *