وزیر صنعت و تجارت افغانستان با رئیس مجلس پاکستان دیدار کرد


پنچشنبه ۱۱ جدی ۱۳۹۹محترم نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان که در رأس یک هیئت دولتی – سکتورخصوصی در هشتمین نشست تجارتی– ترانزیتی افغانستان و پاکستان به اسلام آباد سفر کرده؛ در حاشیه‌ی این نشست با محترم اسد قیصر رئیس مجلس ملی جمهوری اسلامی پاکستان دیدار کرد.
در این دیدار آقای غوریانی از حرکت و حسن‌نیت دولت و مردم پاکستان قدردانی نموده، گفت که مردم دوکشور در دوسوی مرز چندین قرابت دارند که آنها را با یکدیگر گره می‌زند.
وزیرصنعت و تجارت کشور افزود که دولت افغانستان متعهد به همکاری‌های تجاری برای یک رابطه سودمند متقابل طولانی مدت می‌باشد.
در ادامه این دیدار محترم اسد قیصر رئیس مجلس ملی پاکستان گفت که ارتقای روابط تجاری و اقتصادی بین پاکستان و افغانستان می‌تواند، دوره‌ی جدیدی از توسعه‌ی اقتصادی – اجتماعی و مبارزه با پدیده‌ی فقر و بی ثباتی باشد.
وی افزود که پایان زودهنگام مذاکرات موافقت‌نامه‌ی تجارتی – ترانزیتی افغانستان و پاکستان (APTTA) و موافقت‌نامۀ تجارت ترجیحی (PTA) راه‌های جدید همکاری بین دوکشور برادر را باز می‌کند که همکاری اقتصادی بین دوکشور و بهبود امکانات تجارت و ترانزیت به اتصال آسیای میانه و فراتر از آن کمک می‌کند.
آقای قیصر در ادامه به سرمایه‌گذاران افغانستان پیشنهاد داد که علاوه بر سرمایه‌گذاری در منطقه‌ی ویژه‌ی راسکای، در کریدور اقتصادی چین و پاکستان (CPEC) نیز شرکت نمایند تا به زودی فعالیت‌های شان آغاز شود.
در اخیر آقای غوریانی نقش محترم اسد قیصر را در ایجاد پیوندهای محکم برای روابط تجاری سودمند با افغانستان ستود و از پیشنهاد وی برای حضور در (CPEC) و منطقه‌ی اقتصادی راسکای استقبال نموده، گفت که موضوعات بحث شده، در بازگشت به افغانستان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *