وزیر صنعت و تجارت: حل مشکلات تجارتی – ترانزیتی و صنعتی سکتورخصوصی در اولویت کاری ما قرار دارد


چهارشنبه ۱۳ حوت ۱۳۹۹
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت که به ولایت ننگرهار سفر کرده است، در یک نشستی با صنعت‌کاران، تجار و نمایندگان مردم ننگرهار در پارلمان تاکید کرد که حل مشکلات تجارتی – ترانزیتی و صنعتی سکتورخصوصی و سرمایه‌گذاران داخلی در اولویت کاری این وزارت قرار دارد.
آقای غوریانی افزود که هدف از سفرش به شهر جلال آباد، بررسی مشکلات و چالش‌های سکتورخصوصی و دریافت فُرصت‌های سرمایه‌گذاری در این ولایت و مشوره با سکتورخصوصی و درج نظریات و پیشنهادات آنان در موافقت‌نامه‌ی جدید ترانزیتی – تجارتی افغانستان و پاکستان می‌باشد.
وزیر صنعت و تجارت همچنین بیان داشت که در این سفر با بررسی مشکلات گمرکی تاجران در گمرک تورخم و دریافت نظریات آنان؛ در مورد راه‌های حل مشکلات آنان با مقامات نهادهای دولتی ذیصلاح بحث و تبادل‌نظر خواهند کرد.
در این نشست صنعت‌کاران، تجار و نمایندگان ولایت ننگرهار در پارلمان ضمن خوش آمدگویی وزیر صنعت و تجارت به شهر جلال آباد، مشکلات و چالش‌های فراراه سکتورخصوصی را با وزیر صنعت و تجارت شریک کرده و نظریات‌شان را در مورد تعدیل موافقت‌نامه‌ی ترانزیتی – تجارتی افغانستان و پاکستان ارایه کردند.
نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با دریافت مشکلات و چالش‌های سکتورخصوصی ولایت ننگرهار و نظریات آنان در مورد اپتای جدید گفت که رهبری این وزارت با حمایت قاطع ریاست جمهوری؛ درخواست تعدیل موافقت‌نامه‌ی ترانزیتی – تجارتی افغانستان و پاکستان را با اصول و معیارهای سازمان تجارت جهانی با جانب پاکستان نمود که با موافقت آنان نیز مواجه شد.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *