کمک ده هزار دالری« دریا و دنیا » دو دختر وزیر صنعت و تجارت به گروه رباتیک دختران افغانستان


سه شنبه ۲ جدی ۱۳۹۹محترم نثاراحمد غوریانی، وزیر صنعت و تجارت که در همایش رونمایی از ابتکارات و دست آوردهای گروه رباتیک دختران افغانستان اشتراک و سخنرانی می کرد؛ کمک نقدی ده هزار دالری دو دخترشان به نام های « دریا و دنیا » را به تیم دختران رباتیک افغانستان، اهدا کرد.
در این همایش آقای غوریانی، همچنین گفت که جهت فراهم آوری سهولت های لازم برای گروه رباتیک دختران افغانستان ( رویا پردازان افغان) در ولایت هرات یک جریب زمین را برای آنان نیز اهدا می کنند، تا کارهای تولیدی شان را در آنجا ادامه دهند.
همچنان از سوی بنیاد « شهیدغوریانی» نیز برای گروه رباتیک دختران افغانستان به صورت ماهوار معاش تعین شد که پس از این به اختیار این تیم قرار خواهد گرفت.
در این همایش نمایندگان مردم در پارلمان، نمایندگان نهادهای دولتی، سکتور خصوصی و نهادهای خارجی با اعلان حمایت از کارکردهای تیم رباتیک دختران افغانستان، به سرمایه گذاری از سوی دولت و سکتور خصوصی روی تولیدات آنان تاکید کردند.
تیم رباتیک دختران افغانستان متشکل از دختران نوجوان ولایت هرات می باشند که با دریافت جایزه رقابت بین المللی هوش مصنوعی در ایالات متحده آمریکا خبر ساز شد و مورد حمایت و تقدیر مقام های بلند پایه جمهوری اسلامی افغانستان و نهادهای خارجی قرار گرفت.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *