کنفرانس بررسی وضعیت تجارت الکترونیک در افغانستان برگزار شد


پنچشنبه ۹ دلو ۱۳۹۹ کنفرانس بررسی وضعیت تجارت الکترونیک در افغانستان با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت وتجارت، وزیر اقتصاد و نمایندگان سکتور خصوصی به هدف بحث و بررسی روی فرصت ها، چالش ها و دادوستد تجارت الکترونیکی و نقش آن در اتصال دیجیتالی تجارت افغانستان در داخل و با کشورهای منطقه و جهان برگزار شد.
نثاراحمد غوریانی در سخنرانی اش گفت که روند الکترونیکی شدن در افغانستان آغاز شده و دولت جمهوری اسلامی افغانستان نیز قدم های مهمی را در این بخش برداشته است و وزارت صنعت و تجارت توزیع جواز آنلاین را تحت چتر واحد نیز به هدف آغاز روند تجارت الکترونیکی آغاز کرده است.
آقای غوریانی تاکید کرد که وزارت صنعت وتجارت با تمام توان در خدمت سکتور خصوصی است و با همکاری آنان راه های جدیدی را به هدف پیوستن افغانستان به دنیای تجارت الکترونیک جستجو می کنند.
این کنفرانس که از سوی انستیتوت پژوهشی البیرونی در کابل برگزار شد، هدف آن بررسی فرصت ها و چالش های تجارت الکترونیک و نقش وزارت خانه های سکتوری و نهادهای سکتور خصوصی در توسعه ی آن در افغانستان می باشد.
دولت جمهوری اسلامی افغانستان با تصویب قانون معاملات الکترونیکی و امضای الکترونیکی قدم های مهمی را در توسعه ی حکومت داری الکترونیک و تجارت الکترونیک برداشته و به افغان پست نیز دستور داده است که تا محصولات صادراتی تجار افغان را با هزینه ی کم به کشورهای مختلف جهان ارسال نمایند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *