گسترش روابط تجارتی افغانستان و اوکراین


نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت دولت جمهوری اسلامی افغانستان که در راس یک هئیت عالی رتبه به کشور اوکراین سفر کرده است با رئیس و مسئولین اتاق تجارت و صنایع آن کشور دیدار و گفتگو کرد.
در این نشست نثار احمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با گندی شژیکوف، رئیس اتاق تجارت و صنایع اوکراین روی همکاری های تجارتی و سرمایه گذاری سکتورهای خصوصی دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.
در این دیدار نثار احمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت از اصلاحات و فرصت های جدید به میان آمده در عرصه های تجارت، ترانزیت و سرمایه گذاری در افغانستان یاد آوری کرد.
وزیر صنعت و تجارت از سرمایه گذاران اوکراینی و همچنان سرمایه گذاران افغانستان مقیم اوکراین خواست تا در افغانستان با استفاده از فرصت های به میان آمده، سرمایه گذاری نمایند.
آقای غوریانی همچنان از آمادگی ارایه تسهیلات لازم به سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی افغانستان اطمینان داد.
همچنان در این نشست گندی شژیکوف، رئیس اتاق تجارت و صنایع اوکراین از علاقمندی تاجران کشورش جهت سرمایه گذاری و همچنان کار با تاجران افغانستان یاد آوری کرد.
رئیس اتاق تجارت اوکراین تاکید کرد که پس از این روابط تجارتی میان افغانستان و اوکراین تقویت خواهد شد و برای ادامه آن همکاری صورت میگیرد.
از سوی هم عطاالله نصیب، رئیس واحد تسهیل سرمایه گذاری اداره امور و حارث منان رئیس عمومی پالیسی و پلان اداره امور ریاست جمهوری اسلامی افغانستان نیز از فرصت موجود در افغانستان و حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در کشور یاد آور شدند.
همچنان ذبیح الله زیارمل، رئیس مرکز تجارت بین المللی کابل به نمایندگی از سکتور خصوصی افغانستان صحبت کرد و از همکاری های دولت افغانستان سپاسگذاری و برنامه ها و میکانیزم های مورد نظرش را برای تقویت روابط سکتورهای خصوصی افغانستان و اوکراین بیان کرد.
در پایان این نشست، کمپنی های مختلف اوکراینی و همچنان تجار افغانستان مقیم اوکراین، فعالیت ها و عرصه های کاری خویش را به اعضای هیئت افغانستان ارایه کردند.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *