گشایش نمایشگاه بین‌المللی توسعه و پیشرفت تجارت در کابل


دوشنبه ۲۲ جدی ۱۳۹۹ نمایشگاه بین‌المللی توسعه ی پیشرفت تجارتی و گفتمان سکتورخصوصی با اشتراک مقام های دولتی، نمایندگان مردم در پارلمان و سکتورخصوصی، در شهر کابل به مدت سه روز در دوصد غرفه گشایش یافت.
در این نمایشگاه شرکت‌های بزرگ تولیدی از تمام افغانستان ، محصولات شان را در بخش‌های صنعت , زراعت ، معارف، معادن و بانک داری به نمایش گذاشتن و همچنان در پنجاه غرفه دیگر نیز محصولات تولیدی کشور ازبکستان به نمایش گذاشته شده است.
محترم مصطفی مجیدیار سرپرست ریاست عمومی مالی و اداری وزارت صنعت و تجارت در آغاز گشایش این نمایشگاه تاکید کرد که، وزارت صنعت و تجارت به هدف معرفی محصولات تولیدی افغانستان در سال آینده‌ی خورشیدی نمایشگاه‌های بیشتری را در داخل و خارج از کشور برگزار خواهد کرد.
آقای مجیدیار افزود که در نمایشگاه‌های داخلی ۷۰ درصد و در نمایشگاه‌های خارجی ۵۰ درصد سهم برای خانم ها در نظر گرفته شده است.
از سوی دیگر؛ محترم محمداعلم ایزدیار معاون اول مجلس سنا از کارکردهای رهبری جدید وزارت صنعت و تجارت که باعث افزایش همکاری میان این وزارت و سکتور خصوصی شده است سپاسگذاری کرد.
در همین حال عبدالهادی فرهنگ رییس عمومی اتحادیه ی تاجران و سرمایه گذاران افغانستان تاکید کرد که همکاری وزارت صنعت و تجارت نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است و این باعث علاقمندی بیشتر سکتور خصوصی برای سرمایه گذاری و فعالیت های صنعتی شده است.

دسته بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.